Pasirinkite:
Straipsniai: Straipsniai
Smurto vaikų globos namuose priežastys ir jų prevencija [PLAČIAU-->]
Smurto vaikų globos namuose priežastys ir jų prevencija

Smurto vaikų globos namuose priežastys ir jų prevencija
2010-11-05

2010 metų lapkričio 5 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje "Vaikų iš globos namų apsaugos nuo smurto ir seksualinės prievartos Lietuvoje stiprinimas. Tarpinstitucinis požiūris" skaitytas pranešimas "Smurto vaikų globos namuose priežastys ir jų prevencija".Sveikinimas Socialiniams darbuotojams [PLAČIAU-->]
Socialinis darbuotojas. Sveikinimas

Mieli kolegos,

 

Socialinis darbuotojas - tai žmogus, kuriam dažnai yra svarbesnis kitas, negu jis pats...
Nuoširdžiai sveikindama Jus su Socialinio darbuotojo diena linkiu, kad Jus džiugintų aplinkinių šypsena, padėka ir pagarba. Linkiu pripažinimo ir didžiavimosi savo profesija, saugumo ir stiprybės!
Nepamirškite rūpintis savimi ir savo šeima, kad kasdienybė atrodytų gražesnė ir prasmingesnė, kad turėtumėte vidinių galių įgyvendinti svajones!Su Socialinio darbuotojo diena... nesocialinėje aplinkoje! [PLAČIAU-->]
Su Socialinio darbuotojo diena... nesocialinėje aplinkoje!

Su Socialinio darbuotojo diena... nesocialinėje aplinkoje!
2012-09-27
 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje apibrėžtas Socialinis darbas. Tai profesinė veikla, kurios paskirtis – padėti sunkumų turintiems asmens, grupėms ir bendruomenėms pagerinti santykius su visuomene.
Iš tikrųjų socialiniai darbuotojai padeda spręsti žmonių santykių ir gerovės problemas. Pagalba teikiama socialiai paremiant, palaikant, koreguojant, reabilituojant ar socialiai integruojant atskirą asmenį ar asmenų grupę. Tai sunkus ir atsakingas darbas, reikalaujantis ne tik žinių, bet ir ypatingų savybių: supratimo, atjautos, įsiklausymo, darbštumo, atkaklumo, pakantumo, tolerancijos, meilės ir pagarbos žmogui. Socialinis darbuotojas - tai žmogus, kuriam dažniau yra svarbesnis kitas, negu jis pats... Todėl sveikinu visus su Socialinio darbuotojo diena, dėkoju už kasdien kuriamus stebuklus, begalinę ištvermę ir linkiu, kad Dievas neužkrautų ant Jūsų pečių pačių sunkiausių darbų ir sprendimų priėmimo naštos, kad turėtumėte jėgų ir noro pasidžiaugti savo darbu.


Rugsėjo 1-osios proga [PLAČIAU-->]
Rugsėjo 1-ąja Rugsėjo 1-osios proga

2012-09-01

Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl Tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins Tavo mokykla.
Ji džiaugsis, Tavo džiaugsmą pastebėjus,
Nuliūs, pajutus nerimą širdies,
Priglaus tave, lyg motina priėjus,
Ir bausdama lyg motina liūdės.

Kazokinės kaimo 400 metų jubiliejaus šventė [PLAČIAU-->]
Kazokinės kaimo 400 metų jubiliejaus šventė

Kazokinės kaimo 400 metų šventė
2012-08-18

Praeitą šeštadienį, rugpjūčio 18 dieną, Kazokinės kaime vyko Kazokinės kaimo 400 metų jubiliejaus šventė „Tėviškės ilgesys tevienija visus".
Šventėje dalyvavo ir buvę, ir dabartiniai Kazokinės gyventojai: ir jauni, ir seni – visi, kam mielas šis Ignalinos rajono kaimas.
Be šalies ir rajono valdžios atstovų šventėje dalyvavo ir Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė.
„Kazokinei – 400 metų. Labai noriu tikėti, kad prie šios didžios datos ir istorijos tarsi lašelis jūroje esu prisidėjusi ir aš. Kuo? Ogi tuo, kad dirbau Kazokinės mokykloje. Beje, tai buvo paskutinieji mokyklos gyvavimo metai. Nors mokytojai daugeliui mokinių yra blogi, tačiau man visi vaikai buvo geri – atviri, nuoširdūs, linksmi. Labai stengiausi suteikti vaikams kuo daugiau žinių, išugdyti meilę savo kraštui ir Tėvynei. O kad Jūs mylite šį kraštą, rodo ši nuoširdi ir graži šventė“, – gražaus jubiliejaus proga susirinkusius sveikino Leta Kalinauskaitė.


Motinos diena Mažėnuose ir Kačergiškėje [PLAČIAU-->]
Motinos diena Mažėnuose ir Kačergiškėje

Motinos diena Mažėnuose ir Kačergiškėje
2012-05-04

Ar žinai, kas mums raukšlę nuo kaktos nuvaiko?
Ogi motinos meilė... ir šypsena vaiko.
Petras Vaičiūnas

Gegužė – ypatingas pavasario mėnuo. Mėnuo, kada prisimename, pagerbiame ir įvertiname savo Motinas. Džiugu, kad Lietuvos Bažnyčia gegužę paskelbė šeimos mėnesiu, mat nuo Motinos dienos – gegužės pirmojo sekmadienio – iki Tėvo dienos – birželio pirmojo sekmadienio – tikrai svarbu prisiminti žmogiškąsias vertybes, savo šeimą, artimuosius, artimųjų tarpusavio santykius. Juk kalbėdami apie žmogų mes prisimename ne tai, ką jis veikė ar kaip atrodė, o tai, kaip mes jautėmės būdami šalia to žmogaus. O Motina – svarbiausias, artimiausias žmogus kiekvieno mūsų gyvenime, be jokių išlygų visada randantis paguodos ir nuraminimo žodžių, visada atlaidus. Būtent šiai šventei ir bendravimui su Mamytėmis Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė skyrė pirmąją gegužės savaitę.


Šv. Velykos N. Daugėliškyje ir Švenčionyse [PLAČIAU-->]
2012-04-09 Šv. Velykos N. Daugėliškyje ir Švenčionyse

Šv. Velykos N. Daugėliškyje ir Švenčionyse
2012-04-09

Šv. Velykų proga lankiausi Ignalinos rajono N.Daugėliškio kaimo seklyčioje. Čia vyko vietos saviveiklininkų koncertas. Pavasariškame, gražaus jumoro kupiname koncerte skambėjo ir senos geros dainos, ir naujų dainų melodijos, buvo deklamuojamos jaudinančios eilės, o koncerto pabaigoje visus sužavėjo suvaidinta humoreska „Našlių partija“.
Dėkoju šventės šeimininkei p.Aldonai Jankauskienei už galimybę pasveikinti visus susirinkusius su Šv.Velykomis ir palinkėti kiekvienam savyje rasti nors truputėlį meilės, atjautos, supratimo ir dėkingumo vienas kitam, atviromis širdimis džiaugsmingai pasitikti atgimstantį pavasarį.
Po koncerto prie arbatos puodelio bendravau su aktyviausiais N.Daugėliškio bendruomenės nariais, aptarėme bendruomenei iškilusias problemas ir jų sprendimų kelius. Kalbėta, kad ne tik rajonui, bet ir šios seniūnijos aktyviai bendruomenei būtinas šeimininkas, kuriam rūpėtų kiekvienas seniūnijos žmogus, jo nuomonė sprendžiant seniūnijoje iškylančias problemas, kuriam rūpėtų bendruomenės dabartis – žmonių užimtumas, kasdienis gyvenimas, aplinka – ir, be abejonės, ateitis.Lietuva – barbarų šalis? [PLAČIAU-->]
2012-03-26 Lietuva – barbarų šalis?

Lietuva – barbarų šalis?
2012-03-26

Praėjusi savaitė buvo kupina įvairiausių įvykių. Tačiau, mano galva, juos galima būtų apibūdinti kaip didelį Lietuvos teisėsaugos fiasko, šiandien tapusį ypač pavojingu. Prezidentūros ir Vyriausybės santykių krizė, teismo sprendimo „vykdymas“ Garliavoje ir Darbo partijos akibrokštas mitingu, deja, tik tęsia Prezidento Rolando Pakso dar prieš aštuonerius metus paskelbtą neišvengiamą valdžios ir Lietuvos teisinės sistemos apsivalymą.


Ignalinoje kuriama saugi kaimynystė [PLAČIAU-->]
Ignalinoje kuriama saugi kaimynystė

Ignalinoje kuriama saugi kaimynystė
2012-03-22

Saugios kaimynystės projektas, tai bendruomenės paremta nusikaltimų prevencijos programa, kai kaimynai prižiūri ir rūpinasi vienas kito saugumu, kilnojama ir nekilnojama nuosavybe.
Saugios kaiminystės grupės kuriamos ir Ignalinos mieste. Vieni pirmųjų tuo susidomėjo Aukštaičių gatvės daugiabučio namo bendrijos „Vėtrungė“ nariai, paskatinti savo kaimynės – aktyvios Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjos Ramunės Stasiūnaitės. Bendrijos pirmininkė Leta Kalinauskaitė ėmėsi iniciatyvos ir bendrijos narius informavo apie galimybę patiems susikurti saugią aplinką, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais tapti savo ir kitų turto sergėtojais.


Kas žemiau dugno? [PLAČIAU-->]
Kas žemiau dugno?

Kas žemiau dugno?
2012-02-21

Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė

Įspėjamasis streikas, kurio metu Mokytojai nedirbtų dvi valandas, įvyko. Jame dalyvavo beveik pusė šalies Mokytojų.
Teisę streikuoti mums suteikia Konstitucija. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius streiką laiko sutartinių įsipareigojimų sulaužymu, mat sudarius darbo sutartį, įsipareigojama atlikti tam tikrą darbą už tam tikrą atlyginimą. Negalima nei nustoti mokėti atlyginimą, nei nustoti dirbti. Deja, nenorima pastebėti, kad pasirašęs Darbo sutartį Mokytojas gauna kasmet peržiūrimą darbo krūvį ir neretai mažėjantį atlyginimą, nors atliekamo darbo apimtis kasmet didėja, priklausomai nuo nesibaigiančio valdžios atstovų biurokratizmo. Tokiu būdu faktas yra tas, kad ne Mokytojai, o valdžia laužo sutartinius įsipareigojimus. O streikas yra tik netinkamo valdžios požiūrio į švietimo problemas pasekmė.


Prieš Kalėdas Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė su bendraminčiais lankėsi Ignalinos rajono globos įstaigose [PLAČIAU-->]
Prieš Kalėdas Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė su bendraminčiais lankėsi Ignalinos rajono globos įstaigose.

Prieš Kalėdas Ignalinos rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė su bendraminčiais lankėsi Ignalinos rajono globos įstaigose
2010-12-21

Kalėdos – stebuklų metas. Tačiau šiandien tie stebuklai tampa vis realesni. Esame susvetimėję, užsidarę, pikti, rūpinamės tik savimi. O žmonių geranoriškumas, noras ir galimybė bendrauti, pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais rodosi įtartini. Tačiau švenčių metu visada norisi savo širdies šiluma pasidalinti su tais, kam jos galbūt trūksta.
Kalėdų išvakarėse kartu su kolegomis – mokytoja Rima Šimėnaite, socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoju Laimiu Juodka, ugniagesiu gelbėtoju Feliksu Abaravičiumi ir kraštovaizdžio inžinieriumi Remigijumi Abaravičiumi lankėmės Dūkšto globos namuose ir N.Daugėliškio vaikų globos namuose tikslu pasveikinti visus su artėjančiomis šventėmis.


Ignaliniečiai dalyvavo „dalinimosi“ akcijoje [PLAČIAU-->]
Ignaliniečiai dalyvavo „dalinimosi“ akcijoje

Ignaliniečiai dalyvavo „dalinimosi“ akcijoje
2010-08

Lina RAGINYTĖ

Ne visi, ir ne visada abejingi šalia esantiems. Kai vieni, kuriems tai, regis, turėtų rūpėti labiausiai, saugiai ilsisi abejingumo šešėlyje, kiti, atimdami dalį laiko iš savęs, savo šeimos, bando tiesti ranką tam pačiam artimam.
Jau ketvirtą kartą Ignalinoje rugpjūčio 9-12 dienomis vyko labdaringa akcija „Ateik, pasiimk!“. Šios akcijos metu norintys pasidalinti – dalinosi. Vieni dovanojo daiktą, bet už tai gavo nuoširdžių šypsenų indą, gavę daiktą – dovanojo neįkainojamą dėkingumą.
Akcijos iniciatorė ir rengėja, partijos Tvarka ir teisingumas Ignalinos rajono tarybos narė, visuomeninė europarlamentaro Rolando Pakso padėjėja Leta Kalinauskaitė įsitikinusi, jog ši akcija buvo sėkminga. „Patenkinti liko visi: ir tie, kurie kažką atnešė, ir tie, kurie kažką pasiėmė. Tik norėčiau atsiprašyti jauno vyro, kuris atnešė rūbelių jau baigiantis akcijai – ketvirtadienį po 15 val. Nebegalėjau priimti jo labdaros, kadangi daugiau niekas jos nebeatėjo pasiimti. Ateityje prašysiu visų geranorių labdarą nešti pirmomis akcijos dienomis, o norinčiųjų pasiimti ateiti ne pačią pirmąją, bet vėlesnėmis akcijos dienomis. Tada bus pasiektas akcijos „Ateik, pasiimk!“ tikslas – bus pasiimta viskas, kas kam reikalinga.


Valstybinė kalba kaip integracijos priemonė [PLAČIAU-->]
Valstybinė kalba kaip integracijos priemonė

Valstybinė kalba kaip integracijos priemonė
Visaginas, 2008-11-17

Visaginas – ypatingas miestas. Traukiantis kiekvieną kaip jauniausias Lietuvoje, gražus ir švarus, įdomus savo tautinių kultūrų įvairove. Tautos didžiausia kultūrinė vertybė ir tuo pačiu egzistencijos pamatas – kalba. Deja, būtent dėl mūsų miesto tautų kalbų įvairovės kyla įvairiausių problemų. Pradedant elementariu susikalbėjimu – žmogaus supratimu, baigiant žmogaus savęs suvokimu valstybės lygmenyje – kokią pareigą ar užduotį kiekvienas valstybės gyventojas privalo atlikti.
Didžioji Visagino miesto dalis, nors čia gyvena daugybė įvairiausių tautų atstovų, kalba rusų kalba. Ir ši dauguma, deja, net nesusimąsto, kad valstybinės kalbos nemokėjimas sukelia ne tik nepatogumų, bet ir problemų.


ATEIK – PASIIMK! [PLAČIAU-->]
Rugpjūčio 19-22 dienomis Ignalinoje jau antrus metus buvo surengta akcija „ATEIK – PASIIMK!“. Akcijos organizatorė, Ignalinos rajono tarybos narė, partijos Tvarka ir teisingumas Ignalinos skyriaus pirmininkė Leta Kalinauskaitė

Rugpjūčio 19-22 dienomis Ignalinoje jau antrus metus buvo surengta akcija „ATEIK – PASIIMK!“. Akcijos organizatorė, Ignalinos rajono tarybos narė, partijos Tvarka ir teisingumas Ignalinos skyriaus pirmininkė Leta Kalinauskaitė
2010-08

Akcijos idėja. Šios akcijos idėja buvo labai paprasta. Manau, sutiksite, kad prieš Rugsėjo 1-ąją kiekviena mama susiduria su problema – kaip kuo geriau paruošti savo vaiką mokyklai. Jam reikia naujų rūbų, o ypač Rugsėjo 1-osios šventei norisi paprastos ir tuo pačiu ypatingos suknelės ar net kostiumo, reikia batų, reikia kuprinės, rašiklių, trintukų, flomasterių, sąsiuvinių ir pan. Deja, pirkti naujus rūbus vaikui, kuriam po kelių mėnesių vėl reikės kitų, šiandien dar vis prabanga.
Tačiau žinau, kad ne viena mama su savo drauge tarpusavyje tiesiog pasikeičia savo vaikų išaugtais drabužėliais, atiduoda vienokius ar kitokius jau nebereikalingus daiktus. Iškilo mintis – kodėl to paties nepadarius platesniame rate? Taip ir gimė idėja rugpjūtį, kada reikia ruoštis mokyklai, paprasčiausiai pasidalinti su mamomis tuo, ką turime.


SCENARIJAI MOKYKLOS RENGINIAMS [PLAČIAU-->]
SCENARIJAI MOKYKLOS RENGINIAMS

SCENARIJAI MOKYKLOS RENGINIAMS
2007-09-01

Ignalina
2007
Žodžiai:
Kristijono Donelaičio,
Almos Karosaitės,
Petro Keidošiaus,
Maironio,
Justino Marcinkevičiaus
Jono Mačiukevičiaus
Salomėjos Nėries,
Antano Strazdo,
Antano Vienažindžio,
liaudies dainos.

Nuoširdžiai dėkoju visiems Ignalinos vidurinės, Rimšės ir Kazitiškio pagrindinių mokyklų moksleiviams, jų tėveliams, mokytojai metodininkei, poetei Onutei Černiauskaitei, patarusiems, padėjusiems įgyvendinti ir teigiamai įvertinusiems šiuos kūrybinius projektus.